PTSR

Kampania społeczna
Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Logo PTSR

XXII Koncert Charytatywny ZPSM na rzecz ludzi chorych na stwardnienie rozsiane.

Scholastyka Śniegowska, 2014-12-19 15:35
XXII Koncert Charytatywny ZPSM na rzecz ludzi chorych na stwardnienie rozsiane.

18 grudnia 2014 miał miejsce  XXII Nadzwyczajny Koncert muzyki poważnej pod nazwą  „SyMfonia serc… poetycko”. Koncert odbył się  w zaprzyjaźnionej Sali Koncertowej PR w Studio S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Koncertowali laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych oraz orkiestra symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie przy ul. Krasińskiego1.

Czytaj więcej >>
załącznik

Ewaluacja wewnętrzna projektu „Symfonia Serc”

Scholastyka Śniegowska, 2014-12-12 11:07

Niniejszy raport ewaluacyjny powstał na bazie badań ewaluacyjnych działań prowadzonych w ramach projektu „Symfonia serc” w roku 2014.

Autorem raportu jest Lasha Skhirtladze Ewaluacja miała na celu doskonalenie i ulepszenie działań prowadzonych w projekcie, zaś jej wyniki będą udostępniane i dyskutowane zarówno z zespołem projektowym jak również udostępnione i komunikowane, służąc lepszemu przygotowaniu kampanii w roku kolejnym.

Czytaj więcej >>

Watch Docs – Prawa Człowieka w Filmie

Magdalena Konopka, 2014-12-09 09:51
Watch Docs – Prawa Człowieka w Filmie

5 grudnia w kinie Muranów w Warszawie, miało miejsce otwarcia 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  Watch Docs – Prawa Człowieka w Filmie. Organizatorem jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego miało przyjemność uczestniczyć w pokazie otwierającym Festiwal.  Była to doskonała okazja do uczestniczenia w ważnej imprezie, promującej wartościowe kino. To już kolejna edycja imprezy, na której jesteśmy obecni.

Czytaj więcej >>

Życzenia dla wolontariuszy

Magdalena Konopka, 2014-12-06 08:33

Z okazji Światowego Dnia Wolontariatu pragniemy złożyć wszystkim naszym wolontariuszom i wolontariuszkom życzenia spełnienia marzeń, szczęścia i radości płynącej nie tylko z działania społecznego. Jednocześnie dziękujemy za dotychczas poświęcony czas, oraz ogrom serca włożony w pracę na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Czytaj więcej >>

Prośba o udział w Ankiecie

Magdalena Konopka, 2014-11-28 11:04

Szanowni Państwo,

W imieniu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego prosimy o wypełnienie poniższej ankiety dotyczącej choroby i wydarzeń zorganizowanych na rzecz chorych w 2014 roku.

Każda odpowiedź jest dla nas cenna i pozwala nam ulepszać nasze działania.

Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie zajmie około 5 minut. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

Czytaj więcej >>
załącznik

XXII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny

Scholastyka Śniegowska, 2014-11-24 12:38

W czwartek, 18 XII 2014 r. godz. 18.00, obędzie się XXII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane „Symfonia serc... poetycko”.

Koncert pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Czytaj więcej >>

„When i walk” i „Kładko Family” na festiwalu WATCH DOCS

Magdalena Konopka, 2014-11-21 08:47
Logo Watch Docs

Z dumą informujemy, że na tegorocznym festiwalu filmów dokumentalnych WATCH DOCS, prezentowane są dwa filmy poruszające tematykę stwardnienia rozsianego. Jest to jeden z największych na świecie festiwali filmowych, poświęconych prawom człowieka. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad 70.000 widzów. WATCH DOCS to festiwal, na którym co roku można obejrzeć kilkadziesiąt premierowych pokazów i uczestniczyć w kilkunastu spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami.

Czytaj więcej >>

PTSR na szkoleniu z fundraisingu

Magdalena Konopka, 2014-11-17 13:16
PTSR na szkoleniu z fundraisingu

W dniach 14-16 listopada 2014 r. pracownicy Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego wzięli udział w szkoleniu dotyczącym fundraisingu, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, dzięki grantowi od firmy Bayer.  Zdobywanie funduszy to niezwykle ważny obszar działalności organizacji pozarządowej, dlatego takie szkolenia są dla nas niezwykle cenne. Szkolenie było bardzo profesjonalne i merytoryczne. Pracownicy PTSR mieli okazję nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także zawrzeć nowe znajomości z przedstawicielami innych organizacji. Była to także okazja do opowiedzenia o naszej działalności i obdarowania uczestników naszymi materiałami informacyjnymi, co spotkało się z bardzo miłym przyjęciem.

Czytaj więcej >>

Wolontariusze w laboratorium

Magdalena Konopka, 2014-10-22 08:35
Wolontariusze w laboratorium

W czwartek,  16-go  października, wraz z wolontariuszami z gim.  nr 5 w Warszawie mieliśmy okazję gościć w siedzibie firmy Bayer, na warsztatach pt „Bioróżnorodność”.  Wycieczka była formą podziękowania wolontariuszom za ogrom zaangażowania i pracy, jaką włożyli w kampanię SyMfonia serc. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, warsztaty przyniosły gimnazjalistom mnóstwo nowej wiedzy, niemałą atrakcją była możliwość własnoręcznego wykonywania eksperymentów i doświadczeń. Młodzież miała okazję poznać rolę, jaką bioróżnorodność odgrywa w funkcjonowaniu świata, lepiej poznać świat roślin i zwierząt a także nabyć kilka praktycznych umiejętności, np. odróżnić miód sztuczny od naturalnego. Poznaliśmy niezliczoną ilość ciekawostek ze świata nauki. Dziękujemy zarówno wolontariuszom za to, że są z nami, jak i firmie Bayer za możliwość skorzystania z warsztatów.

Czytaj więcej >>

VII edycja SyMfonii serc uroczyście zakończona

Magdalena Konopka, 2014-10-21 07:13
VII edycja SyMfonii serc uroczyście zakończona

12 października w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia VII edycji kampanii społecznej SyMfonia serc. Podczas uroczystości władze PTSR: Tomasz Połeć,  Helena Kładko oraz prof. Jan Madey wręczyli honorowe odznaczenia PTSR Ambasador SM, przeznaczone dla szczególnie zaangażowanych w szerzenie świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego. W tym roku Ambasadormai SM zostało 16 osób.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 4 stron: 4, pozycji: 31

Najbliższe wydarzenia:

Zobacz relacje z wydarzeń, które się już odbyły.