PTSR

Kampania społeczna
Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Logo PTSR


W dniach 13-14 maja br. odbyła się coroczna kobieca impreza, w której z przyjemnością wzięliśmy udział. Panele dyskusyjne, prelegenci i inne organizacje od lat spotykają się, by omówić problemy współczesnych kobiet. Nie mogło nas zabraknąć. SM nie wybiera, chorują także mężczyźni, ale uważamy, że każda okazja jest dobra, by udostępniać i rozpowszechniać nasze informacje. Punkt PTSR cieszy się zawsze dużym powodzeniem. Za rok także będziemy!

Podaj serce znów dla PTSR!

Kolejna edycja "Podaj Serce" za nami . 8 maja  w Mateczniku w Otrębusach Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka zatańczył na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.  Zrealizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Kapele Serc i przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Folkloru i Polskich Tańców Narodowych koncert zachwycił publiczność.  Zespół pokazał, że jak zwykle jest w imponującej formie. Wszystkie grupy wiekowe  zaprezentowały się  w szerokim repertuarze tańców z różnych regionów Polski, widzowie mogli obejrzeć piękne choreografie, m.in. „Śpiskie klepańce”, „Opoczyńskie malowanki”, „Fantazja łowicka” czy „Bajkowy las”.

Z ogromna przyjemnością  i dumą informujemy, że IX edycja kampanii społeczno – informacyjnej SyMfonia serc została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Takie wsparcie jest dla nas bardzo cenne i obligujące.  Pismo informujące o tym zaszczytnym fakcie znajdą Państwo w załączniku.

Uroczyście i sympatycznie

W uroczystej oprawie, 18 marca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, wręczył Odznaczenia Państwowe. Wśród odznaczonych była Pani Helena Kładko, wiceprzewodnicząca PTSR,  która otrzymała Złoty Krzyż Zasługi.

Odznaczenie to, które na wniosek PTSR przyznane zostało przez Prezydenta RP w ubiegłym roku, kończy listę osób odznaczonych z okazji 25.lecia PTSR.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprasza do udziału w II edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki stwardnienia rozsianego organizowanego przez PTSR.

W konkursie brać udział mogą prace licencjackie i magisterskie, obronione w latach akademickich  2013/2014 oraz 2014/2015, 2015/2016

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „SyMfonia serc”, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) ogłasza siódmą edycję konkursu dla mediów. Celem konkursu jest podnoszenie wiedzy i świadomości społecznej związanej ze stwardnieniem rozsianym w sposób, który zwiększa akceptację społeczną osób chorych. Konkurs skierowany jest do dziennikarzy wszystkich mediów.

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „SyMfonia Serc”, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) ogłasza ósmą  edycję konkursów: poetyckiego i fotograficznego, których celem jest aktywizacja osób chorych i niepełnosprawnych.

Do udziału w konkursach zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne, a także ich Rodziny i Przyjaciół. Konkurs adresowany jest do nieprofesjonalistów.