PTSR

Kampania społeczna
Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Logo PTSR
PTSR Oddział w Radomiu

Rada Oddziału PTSR w Radomiu serdecznie zaprasza na koncert charytatywny

Eleonora Rosmańska, 2014-08-27 09:38

Rada Oddziału PTSR w Radomiu serdecznie zaprasza na koncert charytatywny w ramach ogólnopolskiej akcji "Symfonia Serc", który odbędzie się w dniu 18 września o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej Urzędu Miasta. W koncercie wystąpi Alicja Majewska przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza. Koncert poprowadzi Radek Brzózka.

Zaproszenia - cegiełki w cenie 20 zł do nabycia pod numerem telefonu 691 704 425. Zapraszamy.

Czytaj więcej >>

Znamy już laureatów konkursów fotograficznego i poetyckiego

Magdalena Konopka, 2014-08-18 10:05

Zakończyliśmy już konkursy poetycki i fotograficzny  „Pewnego dnia…” organizowane przez PTSR w 2014 roku. Celem konkursów jest promowanie ekspresji artystycznej osób chorych na SM, ich rodzin i przyjaciół oraz innych osób niepełnosprawnych poprzez opowiadanie w formie poetyckiej, lub fotograficznej o pozytywach świata oglądanego przez pryzmat choroby. Tegorocznym hasłem konkursu „ Pewnego dnia…” zachęcaliśmy uczestników do podzielenia się z nami swoimi marzeniami, planami i życzeniami. Efekty przerosły nasze oczekiwania.  Miło nam zauważyć, że obydwa konkursy z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co więcej poziom nadsyłanych prac, również jest coraz wyższy, a to sprawiło, że jury niejednokrotnie miało niemały dylemat.  Niemniej jednak najważniejszy nie jest werdykt, lecz sam fakt udziału w konkursie tak wielu osób, bowiem możemy śmiało stwierdzić że u nas każdy uczestnik jest zwycięzcą.

Czytaj więcej >>

PTSR na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Magdalena Konopka, 2014-07-08 11:22
PTSR na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

W dniach 3-6  lipca br. w Międzyzdrojach  odbył się kolejny Festiwal Gwiazd.

PTSR był obecny na Festiwalu dzięki współpracy z  Fundacją Urszuli Jaworskiej, agencją Telescope i  On Board Public Relations.  Wspólnie prowadziliśmy  stoisko informacyjne z symulacją  „Mam SM” zapraszając do udziału w symulacji pokazującej, z jakimi objawami muszą radzić sobie osoby chore na stwardnienie rozsiane.  Rozdawaliśmy także materiały informacyjne jak ulotki, foldery, SMEkspress.

Celem akcji było przedstawienie odwiedzającym,  problemów z jakimi borykają się osoby chore na stwardnienie rozsiane. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, symulację najchętniej wykonywała młodzież. 

Czytaj więcej >>

SM nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń

Magdalena Konopka, 2014-06-27 11:01
SM nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń

Wraz z rozpoczęciem kolejnego projektu „SyMfonia serc”, bardziej skrupulatnie śledzimy, co o stwardnieniu rozsianym, jego leczeniu i życiu z tą chorobą ukazuje się w mediach. Oprócz umieszczania artykułów na naszej stronie www.ptsr.org.pl; postanowiliśmy robić cykliczny, comiesięczny przegląd materiałów ukazujących się w mediach, by móc polecić Państwu te najciekawsze.

Czytaj więcej >>
załącznik

Chorzy na stwardnienie rozsiane mają swoją patronkę.

Scholastyka Śniegowska, 2014-06-25 09:55

Na prośbę i dzięki staraniom Rady Głównej PTSR, Dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ustanowił błogosławioną Anielę Salawę patronką osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym.

Czytaj więcej >>
Oddział PTSR w Sieradzu

Relacja telewizji sieradzkiej z pokazu filmu "Na własnych nogach"

Tomasz Połeć, 2014-06-23 08:05

W Sieradzkim Centrum Kultury odbyła się projekcja filmu pt. "Na własnych nogach" opowiadająca historię chorego na stwardnienie rozsiane.

Tą projekcją 16 czerwca Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oddział w Sieradzu rozpoczęło kolejną akcję informacyjną dotyczącą tej nieuleczalnej choroby. Na projekcję filmu przyszli chorzy na SM, jak również ich rodziny.

Czytaj więcej >>

Szkolimy wolontariuszy

Magdalena Konopka, 2014-06-09 08:12
Szkolimy wolontariuszy

Ruszyła kolejna, VII edycja kampanii informacyjnej „SyMfonia serc”. Jak w latach poprzednich, w kampanii tej, dużą rolę odgrywać będzie wolontariat młodzieżowy. Do współpracy zaprosiliśmy gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie, które prowadzi wiele wolontariackich działań. W „SyMfonii serc”, podczas realizacji akcji bezpośredniej na Krakowskim Przedmieściu  opiekować się będą  osobami starszymi, niepełnosprawnymi i chorymi. Do tego zadania zostaną przygotowani poprzez 4 spotkania na temat wolontariatu i opieki nad osobami chorymi.

Czytaj więcej >>

Światowy Dzień SM 2014

Magdalena Konopka, 2014-05-29 12:43
Światowy Dzień SM 2014

28 maja 2014 w Sali Konferencyjnej siedziby Rzecznika Praw Obywatelskich obyła się konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia SM. Światowy Dzień SM ( World MS Day) to ogólnoświatowa kampania organizowana przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego, mająca na celu szerzenie wiedzy na temat SM i problemów, z jakimi spotykają się chorzy i ich bliscy. W tym dniu, na całym świecie,  organizacje zrzeszające chorych na stwardnienie rozsiane prowadzą szereg działań takich jak np. konferencje, spotkania, koncerty czy happeningi.  W  Polsce, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego,  Fundacja Urszuli Jaworskiej i Agencja Marketingu Społecznego Telescope, zorganizowały konferencję prasową, połączoną z dyskusją dotyczącą sytuacji chorych na SM oraz inauguracja III odsłony kampanii  „SM- Walcz o Siebie”.

Czytaj więcej >>

Warszawianka podała serce chorym na SM

Magdalena Konopka, 2014-05-29 12:43
Warszawianka podała serce chorym na SM

27 maja 2014, w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie odbył się galowy koncert charytatywny Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka. Koncert ten, podobnie jak w latach poprzednich dedykowany był ludziom chorym na stwardnienie rozsiane.

Warszawianka  to  grupa młodych ludzi, których  cechuje się fascynacja folklorem i empatia do osób chorych.  Tancerze są w wieku, kiedy to diagnoza SM stawiana jest najczęściej, czyli  około 20 rż.

Czytaj więcej >>

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego (MS World Day)

Scholastyka Śniegowska, 2014-05-26 07:57
Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego (MS World Day)

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego (MS World Day) to święto ustanowione przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego (MSIF) a celebrowane przez krajowe towarzystwa zrzeszające chorych na SM i ich bliskich. Z tej okazji na sześciu kontynentach przygotowywane są różne wydarzenia – spotkania, konferencje, happeningi, których celem jest budowanie powszechnej wiedzy na temat SM i walki o prawa chorych na SM.

W Polsce tegoroczne obchody uświetni konferencja zorganizowana 28 maja przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundację Urszuli Jaworskiej. Konferencja odbędzie się w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie. W programie przewidziano dyskusję na temat SM w Polsce z udziałem prof. Dr hab. Krzysztofa Selmaja, dr n. med. Marioli Kosowicz oraz osób chorych.  Podczas spotkania swoją premierę będzie miała także III odsłona kampanii „SM – Walcz o siebie”.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 stron: 2, pozycji: 17

Najbliższe wydarzenia:

01 lutego - 31 grudnia Gdańsk, Tarnów, Biała Podlaska

Koncerty
młodzieżowe

30 sierpnia Grębiszew, powiat Mińsk Mazowiecki

Piknik Integracyjny

02 września Warszawa, Fundacja Batorego w Warszawie

Wernisaż połączony z Konferencją prasową

09 września Kościoły w całej Polsce

Akcja w parafiach

14 września Warszawa, Krakowskie Przedmieście?

Akcja bezpośrednia

20 września Warszawa Dworzec Centralny

Pokaz tanga argentyńskiego

21 września Sochaczew

Piknik Dinozaury Rockendroll,a

12 października Warszawa, Zamek Królewski – Sala Balowa

Zakończenie „SyMfonii Serc”

18 grudnia Studio S1 Polskiego Radia

Koncert ZPSM

Zobacz relacje z wydarzeń, które się już odbyły.