PTSR

Kampania społeczna
Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Logo PTSR

Wolontariusze w laboratorium

Magdalena Konopka, 2014-10-22 08:35
Wolontariusze w laboratorium

W czwartek,  16-go  października, wraz z wolontariuszami z gim.  nr 5 w Warszawie mieliśmy okazję gościć w siedzibie firmy Bayer, na warsztatach pt „Bioróżnorodność”.  Wycieczka była formą podziękowania wolontariuszom za ogrom zaangażowania i pracy, jaką włożyli w kampanię SyMfonia serc. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, warsztaty przyniosły gimnazjalistom mnóstwo nowej wiedzy, niemałą atrakcją była możliwość własnoręcznego wykonywania eksperymentów i doświadczeń. Młodzież miała okazję poznać rolę, jaką bioróżnorodność odgrywa w funkcjonowaniu świata, lepiej poznać świat roślin i zwierząt a także nabyć kilka praktycznych umiejętności, np. odróżnić miód sztuczny od naturalnego. Poznaliśmy niezliczoną ilość ciekawostek ze świata nauki. Dziękujemy zarówno wolontariuszom za to, że są z nami, jak i firmie Bayer za możliwość skorzystania z warsztatów.

Czytaj więcej >>

VII edycja SyMfonii serc uroczyście zakończona

Magdalena Konopka, 2014-10-21 07:13
VII edycja SyMfonii serc uroczyście zakończona

12 października w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia VII edycji kampanii społecznej SyMfonia serc. Podczas uroczystości władze PTSR: Tomasz Połeć,  Helena Kładko oraz prof. Jan Madey wręczyli honorowe odznaczenia PTSR Ambasador SM, przeznaczone dla szczególnie zaangażowanych w szerzenie świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego. W tym roku Ambasadormai SM zostało 16 osób.

Czytaj więcej >>
PTSR Oddział w Radomiu

Symfonia Serc 2014 organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu.

Eleonora Rosmańska, 2014-10-06 15:42
Symfonia Serc 2014 organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu.

W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Symfonia Serc’’ w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu w dniu 18 września 2014 roku odbył się koncert charytatywny pod patronatem Wojewody Mazowieckiego – Jacka Kozłowskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Prezydenta Miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka oraz biskupa Diecezji Radomskiej JE Henryka Tomasika.

Czytaj więcej >>

Zatańczyliśmy na Dworcu Centralnym

Magdalena Konopka, 2014-09-23 09:29
Zatańczyliśmy na Dworcu Centralnym

W sobotę 20.09.14r na Dworcu Centralnym w Warszawie odbyło się Tango Integracja- happening organizowany wspólnie przez PTSR oraz portal tangonuestro.pl.   Przez trzy godziny tancerze tańczyli tango w hali głównej, wzbudzając tym samym podziw i zainteresowanie podróżnych.  W tym samym czasie pracownicy i wolontariusze Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego rozprowadzali materiały informacyjne.  Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problemy osób chorujących na stwardnienie rozsiane.

Czytaj więcej >>

VII SyMfonia serc na Krakowskim Przedmieściu

Magdalena Konopka, 2014-09-19 14:57
VII SyMfonia serc na Krakowskim Przedmieściu

14.09.2014 odbyła się VII akcja informacyjna na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, akcja ta jest największym przedsięwzięciem, jakie realizujemy w ramach SyMfonii serc.  Podczas imprezy można było m.in. obejrzeć pokaz Tanga argentyńskiego, tańce na wózkach, pokazy karate, pokazy pierwszej pomocy spektakl teatru ulicznego „AKT”, pt. ”Motyle”, występ ZPiT UW Warszawianka. Ponadto wśród licznych stoisk każdy mógł znaleźć coś dla siebie, najmłodsi mogli pomalować swoje buzie, nieco starsi zmierzyć sobie poziom cukru oraz ciśnienie krwi, wziąć udział w loterii fantowej, podziwiać zwierzęta pomagające osobom chorym ( psy, koty a nawet tchórzofretki i świnki morskie), zapoznać się z symulacją Mam SM, a to tylko niektóre z możliwości. Wszystkie te działania miały na celu zwrócenie uwagi na problem stwardnienia rozsianego, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że stoisko PTSR cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i, że udało nam się rozdać dużo materiałów informacyjnych.

Czytaj więcej >>

Spot PTSR w Polskim Radiu

Magdalena Konopka, 2014-09-04 07:26

Miło nam poinformować, że od 2.09.2014 w Polskim Radiu można usłyszeć spot VII edycji kampanii społecznej SyMfonia serc.  Spoty radiowe, to jeden z najskuteczniejszych sposobów docierania do dużej liczby odbiorców. Polskie Radio po raz kolejny umożliwiło nam korzystanie z tego kanału komunikacji, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Niemniej skuteczne są także spoty telewizyjne, dlatego od 13.09.2014 Telewizja Polska będzie emitowała spot telewizyjny kampanii SyMfonai serc.

Czytaj więcej >>

Relacja z wernisażu

Magdalena Konopka, 2014-09-04 07:22
Relacja z wernisażu

2 września 2014r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca VII edycję kampanii społeczno -informacyjnej SyMfonia serc, wręczenie nagród zwycięzcom konkursów poetyckiego i fotograficznego „Pewnego dnia…”  oraz wernisaż nagrodzonych prac.  Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.  Jako pierwsza na konferencji zabrała głos Wiceprzewodnicząca PSTR Helena Kładko, która opowiedziała o sytuacji chorych na SM i działaniach PTSR na rzecz jej poprawy. Mieliśmy także okazję wysłuchać prof. Jerzego Kotowicza, który przybliżył temat SM z medycznego punktu widzenia.  Scholastyka Śniegowska opowiedziała o działaniach podejmowanych w ramach SyMfoni serc, natomiast Malina Wieczorek powiedziała kilka słów o kampanii SM- Walcz o Siebie. Warto zauważyć, że obie kampanie się uzupełniają, czego najlepszym dowodem jest fakt, że obie mają wspólny spot telewizyjny. Cieszy nas też, że mogliśmy zaprezentować wszystkim uczestnikom konferencji „Piosenkę SM-kę”, napisaną i wykonaną przez Witolda Szacunia. Najprzyjemniejszą częścią uroczystości było jednak wręczenie nagród laureatom konkursów fotograficznego i poetyckiego „Pewnego Dnia…”  i podziwianie nagrodzonych prac. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów.

Czytaj więcej >>

Znamy już laureatów konkursów fotograficznego i poetyckiego

Magdalena Konopka, 2014-08-18 10:05

Zakończyliśmy już konkursy poetycki i fotograficzny  „Pewnego dnia…” organizowane przez PTSR w 2014 roku. Celem konkursów jest promowanie ekspresji artystycznej osób chorych na SM, ich rodzin i przyjaciół oraz innych osób niepełnosprawnych poprzez opowiadanie w formie poetyckiej, lub fotograficznej o pozytywach świata oglądanego przez pryzmat choroby. Tegorocznym hasłem konkursu „ Pewnego dnia…” zachęcaliśmy uczestników do podzielenia się z nami swoimi marzeniami, planami i życzeniami. Efekty przerosły nasze oczekiwania.  Miło nam zauważyć, że obydwa konkursy z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co więcej poziom nadsyłanych prac, również jest coraz wyższy, a to sprawiło, że jury niejednokrotnie miało niemały dylemat.  Niemniej jednak najważniejszy nie jest werdykt, lecz sam fakt udziału w konkursie tak wielu osób, bowiem możemy śmiało stwierdzić że u nas każdy uczestnik jest zwycięzcą.

Czytaj więcej >>

PTSR na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Magdalena Konopka, 2014-07-08 11:22
PTSR na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

W dniach 3-6  lipca br. w Międzyzdrojach  odbył się kolejny Festiwal Gwiazd.

PTSR był obecny na Festiwalu dzięki współpracy z  Fundacją Urszuli Jaworskiej, agencją Telescope i  On Board Public Relations.  Wspólnie prowadziliśmy  stoisko informacyjne z symulacją  „Mam SM” zapraszając do udziału w symulacji pokazującej, z jakimi objawami muszą radzić sobie osoby chore na stwardnienie rozsiane.  Rozdawaliśmy także materiały informacyjne jak ulotki, foldery, SMEkspress.

Celem akcji było przedstawienie odwiedzającym,  problemów z jakimi borykają się osoby chore na stwardnienie rozsiane. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, symulację najchętniej wykonywała młodzież. 

Czytaj więcej >>

SM nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń

Magdalena Konopka, 2014-06-27 11:01
SM nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń

Wraz z rozpoczęciem kolejnego projektu „SyMfonia serc”, bardziej skrupulatnie śledzimy, co o stwardnieniu rozsianym, jego leczeniu i życiu z tą chorobą ukazuje się w mediach. Oprócz umieszczania artykułów na naszej stronie www.ptsr.org.pl; postanowiliśmy robić cykliczny, comiesięczny przegląd materiałów ukazujących się w mediach, by móc polecić Państwu te najciekawsze.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 stron: 3, pozycji: 23

Najbliższe wydarzenia:

01 lutego - 31 grudnia Gdańsk, Tarnów, Biała Podlaska

Koncerty
młodzieżowe

18 grudnia Studio S1 Polskiego Radia

Koncert ZPSM

Zobacz relacje z wydarzeń, które się już odbyły.