PTSR

Kampania społeczna
Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Logo PTSR

VII SyMfonia serc na Krakowskim Przedmieściu

Magdalena Konopka, 2014-09-17 12:00
VII SyMfonia serc na Krakowskim Przedmieściu

Wczoraj (14.09.2014) odbyła się VII akcja informacyjna na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, akcja ta jest największym przedsięwzięciem, jakie realizujemy w ramach SyMfonii serc.  Podczas imprezy można było m.in. obejrzeć pokaz Tanga argentyńskiego, tańce na wózkach, pokazy karate, pokazy pierwszej pomocy spektakl teatru ulicznego „AKT”, pt. ”Motyle”, występ ZPiT UW Warszawianka. Ponadto wśród licznych stoisk każdy mógł znaleźć coś dla siebie, najmłodsi mogli pomalować swoje buzie, nieco starsi zmierzyć sobie poziom cukru oraz ciśnienie krwi, wziąć udział w loterii fantowej, podziwiać zwierzęta pomagające osobom chorym ( psy, koty a nawet tchórzofretki i świnki morskie), zapoznać się z symulacją Mam SM, a to tylko niektóre z możliwości. Wszystkie te działania miały na celu zwrócenie uwagi na problem stwardnienia rozsianego, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że stoisko PTSR cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i, że udało nam się rozdać dużo materiałów informacyjnych.

Czytaj więcej >>

Spot PTSR w Polskim Radiu

Magdalena Konopka, 2014-09-04 07:26

Miło nam poinformować, że od 2.09.2014 w Polskim Radiu można usłyszeć spot VII edycji kampanii społecznej SyMfonia serc.  Spoty radiowe, to jeden z najskuteczniejszych sposobów docierania do dużej liczby odbiorców. Polskie Radio po raz kolejny umożliwiło nam korzystanie z tego kanału komunikacji, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Niemniej skuteczne są także spoty telewizyjne, dlatego od 13.09.2014 Telewizja Polska będzie emitowała spot telewizyjny kampanii SyMfonai serc.

Czytaj więcej >>

Relacja z wernisażu

Magdalena Konopka, 2014-09-04 07:22
Relacja z wernisażu

2 września 2014r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca VII edycję kampanii społeczno -informacyjnej SyMfonia serc, wręczenie nagród zwycięzcom konkursów poetyckiego i fotograficznego „Pewnego dnia…”  oraz wernisaż nagrodzonych prac.  Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.  Jako pierwsza na konferencji zabrała głos Wiceprzewodnicząca PSTR Helena Kładko, która opowiedziała o sytuacji chorych na SM i działaniach PTSR na rzecz jej poprawy. Mieliśmy także okazję wysłuchać prof. Jerzego Kotowicza, który przybliżył temat SM z medycznego punktu widzenia.  Scholastyka Śniegowska opowiedziała o działaniach podejmowanych w ramach SyMfoni serc, natomiast Malina Wieczorek powiedziała kilka słów o kampanii SM- Walcz o Siebie. Warto zauważyć, że obie kampanie się uzupełniają, czego najlepszym dowodem jest fakt, że obie mają wspólny spot telewizyjny. Cieszy nas też, że mogliśmy zaprezentować wszystkim uczestnikom konferencji „Piosenkę SM-kę”, napisaną i wykonaną przez Witolda Szacunia. Najprzyjemniejszą częścią uroczystości było jednak wręczenie nagród laureatom konkursów fotograficznego i poetyckiego „Pewnego Dnia…”  i podziwianie nagrodzonych prac. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów.

Czytaj więcej >>
PTSR Oddział w Radomiu

Rada Oddziału PTSR w Radomiu serdecznie zaprasza na koncert charytatywny

Eleonora Rosmańska, 2014-08-27 09:38

Rada Oddziału PTSR w Radomiu serdecznie zaprasza na koncert charytatywny w ramach ogólnopolskiej akcji "Symfonia Serc", który odbędzie się w dniu 18 września o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej Urzędu Miasta. W koncercie wystąpi Alicja Majewska przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza. Koncert poprowadzi Radek Brzózka.

Zaproszenia - cegiełki w cenie 20 zł do nabycia pod numerem telefonu 691 704 425. Zapraszamy.

Czytaj więcej >>

Znamy już laureatów konkursów fotograficznego i poetyckiego

Magdalena Konopka, 2014-08-18 10:05

Zakończyliśmy już konkursy poetycki i fotograficzny  „Pewnego dnia…” organizowane przez PTSR w 2014 roku. Celem konkursów jest promowanie ekspresji artystycznej osób chorych na SM, ich rodzin i przyjaciół oraz innych osób niepełnosprawnych poprzez opowiadanie w formie poetyckiej, lub fotograficznej o pozytywach świata oglądanego przez pryzmat choroby. Tegorocznym hasłem konkursu „ Pewnego dnia…” zachęcaliśmy uczestników do podzielenia się z nami swoimi marzeniami, planami i życzeniami. Efekty przerosły nasze oczekiwania.  Miło nam zauważyć, że obydwa konkursy z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co więcej poziom nadsyłanych prac, również jest coraz wyższy, a to sprawiło, że jury niejednokrotnie miało niemały dylemat.  Niemniej jednak najważniejszy nie jest werdykt, lecz sam fakt udziału w konkursie tak wielu osób, bowiem możemy śmiało stwierdzić że u nas każdy uczestnik jest zwycięzcą.

Czytaj więcej >>

PTSR na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Magdalena Konopka, 2014-07-08 11:22
PTSR na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

W dniach 3-6  lipca br. w Międzyzdrojach  odbył się kolejny Festiwal Gwiazd.

PTSR był obecny na Festiwalu dzięki współpracy z  Fundacją Urszuli Jaworskiej, agencją Telescope i  On Board Public Relations.  Wspólnie prowadziliśmy  stoisko informacyjne z symulacją  „Mam SM” zapraszając do udziału w symulacji pokazującej, z jakimi objawami muszą radzić sobie osoby chore na stwardnienie rozsiane.  Rozdawaliśmy także materiały informacyjne jak ulotki, foldery, SMEkspress.

Celem akcji było przedstawienie odwiedzającym,  problemów z jakimi borykają się osoby chore na stwardnienie rozsiane. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, symulację najchętniej wykonywała młodzież. 

Czytaj więcej >>

SM nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń

Magdalena Konopka, 2014-06-27 11:01
SM nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń

Wraz z rozpoczęciem kolejnego projektu „SyMfonia serc”, bardziej skrupulatnie śledzimy, co o stwardnieniu rozsianym, jego leczeniu i życiu z tą chorobą ukazuje się w mediach. Oprócz umieszczania artykułów na naszej stronie www.ptsr.org.pl; postanowiliśmy robić cykliczny, comiesięczny przegląd materiałów ukazujących się w mediach, by móc polecić Państwu te najciekawsze.

Czytaj więcej >>
załącznik

Chorzy na stwardnienie rozsiane mają swoją patronkę.

Scholastyka Śniegowska, 2014-06-25 09:55

Na prośbę i dzięki staraniom Rady Głównej PTSR, Dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ustanowił błogosławioną Anielę Salawę patronką osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym.

Czytaj więcej >>
Oddział PTSR w Sieradzu

Relacja telewizji sieradzkiej z pokazu filmu "Na własnych nogach"

Tomasz Połeć, 2014-06-23 08:05

W Sieradzkim Centrum Kultury odbyła się projekcja filmu pt. "Na własnych nogach" opowiadająca historię chorego na stwardnienie rozsiane.

Tą projekcją 16 czerwca Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oddział w Sieradzu rozpoczęło kolejną akcję informacyjną dotyczącą tej nieuleczalnej choroby. Na projekcję filmu przyszli chorzy na SM, jak również ich rodziny.

Czytaj więcej >>

Szkolimy wolontariuszy

Magdalena Konopka, 2014-06-09 08:12
Szkolimy wolontariuszy

Ruszyła kolejna, VII edycja kampanii informacyjnej „SyMfonia serc”. Jak w latach poprzednich, w kampanii tej, dużą rolę odgrywać będzie wolontariat młodzieżowy. Do współpracy zaprosiliśmy gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie, które prowadzi wiele wolontariackich działań. W „SyMfonii serc”, podczas realizacji akcji bezpośredniej na Krakowskim Przedmieściu  opiekować się będą  osobami starszymi, niepełnosprawnymi i chorymi. Do tego zadania zostaną przygotowani poprzez 4 spotkania na temat wolontariatu i opieki nad osobami chorymi.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 stron: 2, pozycji: 20

Najbliższe wydarzenia:

01 lutego - 31 grudnia Gdańsk, Tarnów, Biała Podlaska

Koncerty
młodzieżowe

20 września Warszawa Dworzec Centralny

Pokaz tanga argentyńskiego

21 września Sochaczew

Piknik Dinozaury Rockendroll,a

12 października Warszawa, Zamek Królewski – Sala Balowa

Zakończenie „SyMfonii Serc”

18 grudnia Studio S1 Polskiego Radia

Koncert ZPSM

Zobacz relacje z wydarzeń, które się już odbyły.