PTSR

Kampania społeczna
Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Logo PTSR

SyMfonia Serc 2015

Konkursowo Facebokowo

Magdalena Konopka, 2015-12-10 15:45

Zapraszamy  serdecznie do polubienia fanpage’a Symfonii serc oraz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, czekają tam na Państwa liczne konkursy. Staramy się by każdy mógł się wykazać m. in. zdolnościami fotograficznym i poetyckimi. Z przyjemnością obserwujemy, że ta nowość cieszy się rosnącym zainteresowaniem, nie tylko uczestników konkursów, ale także ich znajomych.

Czytaj więcej >>

Dziękujemy Zespołowi Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie.

Scholastyka Śniegowska, 2015-11-30 16:44
Dziękujemy Zespołowi Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie.

27 listopada 2015 r. w Studiu S1 Polskiego Radia odbył się XXIII Koncert Charytatywny „Człowieka potrzeba…”.  Na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego zagrali uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.  Dla osób chorych na stwardnienie rozsiane popis swych umiejętności dali soliści,  oraz orkiestra symfoniczna. Nowością tegorocznego wydarzenia był występ chóru dziecięcego pod batutą Anny Perzanowskiej - Tarasiuk. Jest dla nas niezwykle ważne, że tak utalentowana młodzież co roku chętnie uczestniczy w tym przedsięwzięciu. 

Czytaj więcej >>

XXIII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny „Człowieka potrzeba…” na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane

Magdalena Konopka, 2015-11-09 07:56

Serdecznie zapraszamy na XXIII   Nadzwyczajny Koncert Charytatywny „Człowieka potrzeba…” na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane, który odbędzie się w piątek, 27 XI 2015 r., godz. 17.00 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego ul. Modzelewskiego 59. Honorowy Patronat nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Czytaj więcej >>

25 lat Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Magdalena Konopka, 2015-10-08 12:14
25 lat Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

W miniony weekend (3 i 4 października 2015 r.) Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego uroczyście obchodziło swoje 25-lecie.  Uroczystości rozpoczęły się 3 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie, gdzie zebrało się wiele ważnych dla PTSR osób, od założycieli, po obecne władze, członków stowarzyszenia i jego sympatyków. Galę poprowadziła Katarzyna Pakosińska, urzekając zgromadzonych gości swoją elokwencją i wdziękiem.  Pani Katarzyna od niedawna pełni rolę Ambasadora  Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Jest to dla nas ogromnym zaszczytem, że tak znakomita artystka zgodziła się reprezentować nasze  stowarzyszenie.  Uroczystość była okazją do wielu wzruszeń i wspomnień. Założyciele PTSR z rozrzewnieniem wspominali jak powstawało i jak prężnie się rozwijało.

Czytaj więcej >>

Podziękowanie.

Magdalena Konopka, 2015-10-05 14:55

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że obchody naszego 25-lecia były tak wspaniałe i uroczyste. Dziękujemy oddziałom, wszystkim gościom, artystom, darczyńcom i wolontariuszom, którzy byli z nami zarówno przez ostatnie 25 lat jak i 3 i 4 października w Pałacu Prymasowskim i Zamku Królewskim.

Czytaj więcej >>
PTSR Oddział w Radomiu

Symfonia Serc organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu

Eleonora Rosmańska, 2015-09-28 12:57
Symfonia Serc organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu

W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Symfonia Serc’’ w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu w dniu 24 września 2015 roku,już po raz siódmy, odbył się koncert charytatywny pod patronatem Wojewody Mazowieckiego – Jacka Kozłowskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego oraz biskupa Diecezji Radomskiej JE Henryka Tomasika.

Czytaj więcej >>

Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową o stwardnieniu rozsianym „Razem możemy więcej”

Magdalena Konopka, 2015-09-19 19:53

Znamy już wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową. Wybór nie był prosty, prace, które zostały wysłane na konkurs reprezentowały wysoki poziom i poruszały kwestie bardzo istotne dla chorych i ich rodzin. Jury w składzie :  prof. Jerzy Kotowicz, Wiceprzewodnicząca PTSR Helena Kładko,  Marta Szantroch oraz Dominika Czarnota- Szałkowska, nie miało prostego zadania, ale ostatecznie postanowiło nagrodzić pracę pt. Otrzymywane wsparcie społeczne, przez opiekunów osób chorych na stwardnienie rozsiane, autorstwa p. Aleksandry Przybyły.

Gratulujemy!

Czytaj więcej >>

SyMfonia Serc 2015 - Krakowskie Przedmieście

Magdalena Konopka, 2015-09-14 12:17
SyMfonia Serc 2015 - Krakowskie Przedmieście

W minioną sobotę 12 września br. Odbyła się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, coroczna  akcja realizowana  w ramach SyMfonii serc.  Jest to największe przedsięwzięcia, jakie organizujemy w ramach tej kampanii. To niepowtarzalna okazja, by dotrzeć z naszymi działaniami do tak szerokiego grona odbiorców, bowiem spotykamy się wtedy zarówno z osobami, którym temat stwardnienia rozsianego nie jest obcy, jak i tymi, które spotykają się z nim po raz pierwszy. Na szczęście ani zimno, ani deszcz nikogo nie wystraszyły.

Czytaj więcej >>
załącznik

Zapraszamy na SyMfonię serc! (12 września 2015r.)

Magdalena Konopka, 2015-09-07 15:53

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 12-go września  na całodniową akcję informacyjną „SyMfonia Serc”, która odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W programie imprezy każdy znajdzie coś dla siebie zapewniamy mnóstwo różnorodnych atrakcji, m.in. malowanie buziek, Teatr uliczny AKT, pokazy taneczne, pokaz Tanga Argentyńskiego, pokazy udzielania pierwszej pomocy, wystawa prac konkursowych „Razem możemy więcej” koncerty i wiele innych.

Czytaj więcej >>
PTSR Oddział Pomorski

Wyprawa po nagrodę

Krzysztof Wójcik, 2015-09-07 08:11
Wyprawa po nagrodę

Laureatką konkursu fotograficznego, organizowanego przez PTSR, zatytułowanego "Razem możemy więcej", została Angelika Boniuszko z Gdyni. Na wernisaż nagrodzonych prac dotarła 2 września osławionym pendolino. Nie obyło się bez trudności "techniczno-sprzętowych", które jednak zagłuszyła zwyczajna ludzka życzliwość. Dzięki temu w znakomitym nastroju Angelika dotarła do Fundacji im. Batorego w Warszawie, gdzie odebrała nagrodę. Jak sama podkreśliła, ma nadzieję, że swoim przykładem zachęci innych chorych do aktywności w rozwijaniu swoich talentów i realizowaniu marzeń.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 stron: 3, pozycji: 28

Najbliższe wydarzenia:

Zobacz relacje z wydarzeń, które się już odbyły.