PTSR

Kampania społeczna
Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Logo PTSR

SyMfonia Serc 2015

Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego „razem możemy więcej”.

Magdalena Konopka, 2015-07-21 11:14

Konkurs fotograficzny „Razem możemy więcej” dobiegł końca. Ku naszej wielkiej radości wśród uczestników znalazły się zarówno osoby, które są z nami od dawna jak i debiutanci. Pamiętajmy jednak, że nie zwycięstwo jest najważniejsze a samo uczestnictwo i fakt podzielenia się z innymi swoją twórczością. Jesteśmy dumni, że chcą Państwo brać udział w naszym konkursie. Jury jak zawsze miało niełatwy orzech do zgryzienia, bo nadesłane zdjęcia prezentowały bardzo wysoki poziom. 

Czytaj więcej >>
załącznik

Upływa termin zgłoszeń do konkursów fotograficznego i poetyckiego "Razem możemy więcej"

Magdalena Konopka, 2015-06-01 12:15

Przypominamy, że 30 czerwca upływa termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu poetyckiego oraz konkursu fotograficznego. Jest to ostania chwila, aby  zgłosić swój udział.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursów jest  hasło Razem możemy więcej ” . Gorąco zachęcamy Państwa do podzielenia się z nami swoją twórczością.

Czytaj więcej >>

Światowy dzień SM 2015 - podsumowanie

Scholastyka Śniegowska, 2015-05-28 13:02
Światowy dzień SM 2015 - podsumowanie

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja  z okazji Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego. Spotkanie otworzyła prof. Irena Lipowicz wskazując, że w Polsce wciąż mamy do czynienia z ogromną nieświadomością społeczną na temat tej choroby.

Czytaj więcej >>

Gratulacje za specjalne wyróżnienie kampanii „SM-Walcz o siebie”

Scholastyka Śniegowska, 2015-05-21 11:40

To już czwarta edycja kampanii społecznej „SM-walcz o siebie” i kolejna nagroda. Gratulacje.

19 maja 2015, w godzinach wieczornych, w Teatrze Kamienica odbyła się Gala kończąca 7. edycję konkursu KAMPANIA SPOŁECZNA ROKU. Podczas Gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia, a także zaprezentowane kampanie, które uzyskały największe uznanie Jury. Galę poprowadził Robert Majewski.

Czytaj więcej >>

27 maja 2015 – Światowy Dzień SM

Magdalena Konopka, 2015-05-19 10:48

27 maja w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich, przy ul. Długiej odbędzie się konferencja z okazji Światowego Dnia SM. Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundację Urszuli Jaworskiej, Fundację Neuropozytywni i inicjatorów kampanii „SM- Walcz o Siebie”.  Hasło tegorocznego Światowego Dnia SM to „ Razem możemy więcej” i będzie nam ono przewodziło także w trakcie tej konferencji. W programie przewidziano dyskusję na temat SM w Polsce Pochylimy się nad problematyką leczenia, rehabilitacji i aspektów psychologicznych choroby. W dyskusji wezmą udział  prof. Krzysztof Selmaj, dr n. med. Lidia Darda - Lendzion, dr n. med. Mariola Kosowicz, prof. Dominika Maison oraz osoby chore. Będziemy także rozmawiać o aktywności mimo choroby, temat przybliżą nam Milena Trojanowska i Izabela Sopalska. Podczas spotkania swoją premierę będzie miała IV odsłona kampanii „SM – Walcz o siebie”.

Czytaj więcej >>
załącznik

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową o stwardnieniu rozsianym

Magdalena Konopka, 2015-05-11 07:50

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprasza do udziału w I. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki stwardnienia rozsianego organizowanego przez  redakcję  miesięcznika SM Express.

W konkursie brać udział mogą prace licencjackie i magisterskie, obronione w latach akademickich 2012/2013, 2013/2014 oraz 2014/2015.

Czytaj więcej >>

Rusza IV edycja kampanii „SM – Walcz o siebie”!

Magdalena Konopka, 2015-05-06 13:31
Rusza IV edycja kampanii „SM – Walcz o siebie”!

Czy biegła księgowa musi biegać? Czy idealnej mamie może zakręcić się w głowie? Życie ze stwardnieniem rozsianym (SM) to nie wyrok. Rusza kolejna, IV już edycja kampanii „SM – Walcz o siebie” Podczas tegorocznej kampanii szczególny nacisk został położony na aspekt pracy w życiu chorych. Praca odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Dzięki niej możemy nie tylko zaspokajać swoje potrzeby materialne, ale i rozwijać się, spełniać własne marzenia i ambicje. Dlatego wykluczenie z rynku pracy jest szczególnie bolesne.  „W tym roku zdecydowaliśmy się pokazać osoby chore na SM w codziennych rolach społecznych ze szczególnym naciskiem na pracę zawodową.

Czytaj więcej >>

PTSR z Motosercem

Magdalena Konopka, 2015-04-20 15:34
PTSR z Motosercem

W sobotę 18.04.2015 uczestniczyliśmy jako partner generalny w koncercie finałowym akcji charytatywnej MOTOSERCE, który odbył się w Warszawie, w Parku Bródnowskim. MOTOSERCE to ogólnopolska akcja, organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych, odbywającą się przez cały rok w wielu miastach Polski. Motocykliści organizują koncerty, podczas których prowadzona jest zbiórka krwi.  Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości krwi, i tak do roku 2014 udało się zebrać 18 320 litrów krwi, a w 2015 roku już 910 litrów. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tej wspaniałej imprezie. Tradycją stało się już, że pracownicy i wolontariusze PSTR rozdawali materiały informacyjne.

Czytaj więcej >>

Making of SM- walcz o siebie 2015

Magdalena Konopka, 2015-04-16 16:11

Premiera IV edycji kampanii SM- Walcz o siebie już w maju, zatem zbliża się ona wielkimi krokami. Warto umilić sobie czas oczekiwania materiałem z przygotowań do tegorocznej kampanii, do czego gorąco zachęcamy.  Making of SM- walcz o siebie 2015 dostępny jest pod linkiem

Czytaj więcej >>
załącznik

Rozpoczynamy nabór wniosków o przyznanie odznaczeń Ambasador SM i podziękowań Serce Serc

Magdalena Konopka, 2015-03-05 07:17

Podobnie jak w latach poprzednich, w 2015 roku Rada Główna PTSR uhonoruje tych, dzięki którym świadomość społeczna o stwardnieniu rozsianym  jest coraz większa (Ambasador SM) oraz tych, dzięki którym możemy realizować „SyMfonię serc” (Serca Serc).   Dziękowanie naszym sponsorom, wolontariuszom, przyjaciołom – jest jedną z najprzyjemniejszych form odpowiedzi na ich otwarte serca.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 stron: 2, pozycji: 12

Najbliższe wydarzenia:

Zobacz relacje z wydarzeń, które się już odbyły.