PTSR

Kampania społeczna
Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Logo PTSR

XXII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny

Scholastyka Śniegowska, 2014-11-24 12:38

W czwartek, 18 XII 2014 r. godz. 18.00, obędzie się XXII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane „Symfonia serc... poetycko”.

Koncert pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Czytaj więcej >>

„When i walk” i „Kładko Family” na festiwalu WATCH DOCS

Magdalena Konopka, 2014-11-21 08:47
Logo Watch Docs

Z dumą informujemy, że na tegorocznym festiwalu filmów dokumentalnych WATCH DOCS, prezentowane są dwa filmy poruszające tematykę stwardnienia rozsianego. Jest to jeden z największych na świecie festiwali filmowych, poświęconych prawom człowieka. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad 70.000 widzów. WATCH DOCS to festiwal, na którym co roku można obejrzeć kilkadziesiąt premierowych pokazów i uczestniczyć w kilkunastu spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami.

Czytaj więcej >>

PTSR na szkoleniu z fundraisingu

Magdalena Konopka, 2014-11-17 13:16
PTSR na szkoleniu z fundraisingu

W dniach 14-16 listopada 2014 r. pracownicy Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego wzięli udział w szkoleniu dotyczącym fundraisingu, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, dzięki grantowi od firmy Bayer.  Zdobywanie funduszy to niezwykle ważny obszar działalności organizacji pozarządowej, dlatego takie szkolenia są dla nas niezwykle cenne. Szkolenie było bardzo profesjonalne i merytoryczne. Pracownicy PTSR mieli okazję nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także zawrzeć nowe znajomości z przedstawicielami innych organizacji. Była to także okazja do opowiedzenia o naszej działalności i obdarowania uczestników naszymi materiałami informacyjnymi, co spotkało się z bardzo miłym przyjęciem.

Czytaj więcej >>

Wolontariusze w laboratorium

Magdalena Konopka, 2014-10-22 08:35
Wolontariusze w laboratorium

W czwartek,  16-go  października, wraz z wolontariuszami z gim.  nr 5 w Warszawie mieliśmy okazję gościć w siedzibie firmy Bayer, na warsztatach pt „Bioróżnorodność”.  Wycieczka była formą podziękowania wolontariuszom za ogrom zaangażowania i pracy, jaką włożyli w kampanię SyMfonia serc. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, warsztaty przyniosły gimnazjalistom mnóstwo nowej wiedzy, niemałą atrakcją była możliwość własnoręcznego wykonywania eksperymentów i doświadczeń. Młodzież miała okazję poznać rolę, jaką bioróżnorodność odgrywa w funkcjonowaniu świata, lepiej poznać świat roślin i zwierząt a także nabyć kilka praktycznych umiejętności, np. odróżnić miód sztuczny od naturalnego. Poznaliśmy niezliczoną ilość ciekawostek ze świata nauki. Dziękujemy zarówno wolontariuszom za to, że są z nami, jak i firmie Bayer za możliwość skorzystania z warsztatów.

Czytaj więcej >>

VII edycja SyMfonii serc uroczyście zakończona

Magdalena Konopka, 2014-10-21 07:13
VII edycja SyMfonii serc uroczyście zakończona

12 października w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia VII edycji kampanii społecznej SyMfonia serc. Podczas uroczystości władze PTSR: Tomasz Połeć,  Helena Kładko oraz prof. Jan Madey wręczyli honorowe odznaczenia PTSR Ambasador SM, przeznaczone dla szczególnie zaangażowanych w szerzenie świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego. W tym roku Ambasadormai SM zostało 16 osób.

Czytaj więcej >>
PTSR Oddział w Radomiu

Symfonia Serc 2014 organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu.

Eleonora Rosmańska, 2014-10-06 15:42
Symfonia Serc 2014 organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu.

W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Symfonia Serc’’ w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu w dniu 18 września 2014 roku odbył się koncert charytatywny pod patronatem Wojewody Mazowieckiego – Jacka Kozłowskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Prezydenta Miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka oraz biskupa Diecezji Radomskiej JE Henryka Tomasika.

Czytaj więcej >>

Zatańczyliśmy na Dworcu Centralnym

Magdalena Konopka, 2014-09-23 09:29
Zatańczyliśmy na Dworcu Centralnym

W sobotę 20.09.14r na Dworcu Centralnym w Warszawie odbyło się Tango Integracja- happening organizowany wspólnie przez PTSR oraz portal tangonuestro.pl.   Przez trzy godziny tancerze tańczyli tango w hali głównej, wzbudzając tym samym podziw i zainteresowanie podróżnych.  W tym samym czasie pracownicy i wolontariusze Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego rozprowadzali materiały informacyjne.  Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problemy osób chorujących na stwardnienie rozsiane.

Czytaj więcej >>

VII SyMfonia serc na Krakowskim Przedmieściu

Magdalena Konopka, 2014-09-19 14:57
VII SyMfonia serc na Krakowskim Przedmieściu

14.09.2014 odbyła się VII akcja informacyjna na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, akcja ta jest największym przedsięwzięciem, jakie realizujemy w ramach SyMfonii serc.  Podczas imprezy można było m.in. obejrzeć pokaz Tanga argentyńskiego, tańce na wózkach, pokazy karate, pokazy pierwszej pomocy spektakl teatru ulicznego „AKT”, pt. ”Motyle”, występ ZPiT UW Warszawianka. Ponadto wśród licznych stoisk każdy mógł znaleźć coś dla siebie, najmłodsi mogli pomalować swoje buzie, nieco starsi zmierzyć sobie poziom cukru oraz ciśnienie krwi, wziąć udział w loterii fantowej, podziwiać zwierzęta pomagające osobom chorym ( psy, koty a nawet tchórzofretki i świnki morskie), zapoznać się z symulacją Mam SM, a to tylko niektóre z możliwości. Wszystkie te działania miały na celu zwrócenie uwagi na problem stwardnienia rozsianego, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że stoisko PTSR cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i, że udało nam się rozdać dużo materiałów informacyjnych.

Czytaj więcej >>

Spot PTSR w Polskim Radiu

Magdalena Konopka, 2014-09-04 07:26

Miło nam poinformować, że od 2.09.2014 w Polskim Radiu można usłyszeć spot VII edycji kampanii społecznej SyMfonia serc.  Spoty radiowe, to jeden z najskuteczniejszych sposobów docierania do dużej liczby odbiorców. Polskie Radio po raz kolejny umożliwiło nam korzystanie z tego kanału komunikacji, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Niemniej skuteczne są także spoty telewizyjne, dlatego od 13.09.2014 Telewizja Polska będzie emitowała spot telewizyjny kampanii SyMfonai serc.

Czytaj więcej >>

Relacja z wernisażu

Magdalena Konopka, 2014-09-04 07:22
Relacja z wernisażu

2 września 2014r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca VII edycję kampanii społeczno -informacyjnej SyMfonia serc, wręczenie nagród zwycięzcom konkursów poetyckiego i fotograficznego „Pewnego dnia…”  oraz wernisaż nagrodzonych prac.  Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.  Jako pierwsza na konferencji zabrała głos Wiceprzewodnicząca PSTR Helena Kładko, która opowiedziała o sytuacji chorych na SM i działaniach PTSR na rzecz jej poprawy. Mieliśmy także okazję wysłuchać prof. Jerzego Kotowicza, który przybliżył temat SM z medycznego punktu widzenia.  Scholastyka Śniegowska opowiedziała o działaniach podejmowanych w ramach SyMfoni serc, natomiast Malina Wieczorek powiedziała kilka słów o kampanii SM- Walcz o Siebie. Warto zauważyć, że obie kampanie się uzupełniają, czego najlepszym dowodem jest fakt, że obie mają wspólny spot telewizyjny. Cieszy nas też, że mogliśmy zaprezentować wszystkim uczestnikom konferencji „Piosenkę SM-kę”, napisaną i wykonaną przez Witolda Szacunia. Najprzyjemniejszą częścią uroczystości było jednak wręczenie nagród laureatom konkursów fotograficznego i poetyckiego „Pewnego Dnia…”  i podziwianie nagrodzonych prac. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 stron: 3, pozycji: 26

Najbliższe wydarzenia:

01 lutego - 31 grudnia Gdańsk, Tarnów, Biała Podlaska

Koncerty
młodzieżowe

18 grudnia Studio S1 Polskiego Radia

Koncert ZPSM

Zobacz relacje z wydarzeń, które się już odbyły.